ShadoW

Známý také pod přezdívkami: dqd, czShadoW
Občanské jméno: Pavel Dvořák

Odkazy


Vytvořená videa

Deunan

Video: Appleseed, Appleseed Ex Machina
Hudba: Mnemic – Deathbox, Daft Punk – Aerodynamic
Rok premiéry: 2009
Účast na soutěžích: Animefest 2009
Odkazy: AMV.org, YouTube

Tohle AMV je vlastně moje prvotina. Původně jsem ho sestříhal v roce 2006 jako školní projekt a když jsem zjistil, že existuje něco jako Animefest, rozhodl jsem video vzít, předělat (druhá polovina je oproti originálu úplně jiná a celé to je v HD rozlišení) a přidat do soutěže. U diváků úspěch nemělo (17 hlasů, tedy poslední místo), ale přesto si myslím, že to je koukatelné, pokud máte rádi akci a přežijete trochu tvrdé hudby.

Zajímavosti

  • První HD video, které jsem stříhal. Největší problém bylo převést zdrojové soubory do nějakého stříhatelného formátu. Nakonec jsem zvolil bezztrátový kodek Huffyuv, což znamenalo dva 200GB soubory – z důvodů nedostatku místa na disku jsem to musel stříhat postupně – nejprve scény z prvního Appleseedu, render, pak scény z druhého, render a nakonec spojení jednotlivých částí dohromady.
  • Pokud nepočítám práci s předchozí verzí a několikatýdenní marnou snahu o převod HD videa, strávil jsem nad tímto AMV celé dva víkendy.
  • Mezi hlavním videem a závěrečnými titulky je slyšet malé škrtnutí, které vzniklo při spojování jednotlivých částí. Nemám páru, jak se tam dostalo.
  • V původní verzi je na úplném začátku videa scéna s medvídkem, kterého přejede tank. Zdrojové video ovšem v HD verzi obsahovalo chybu (asi škrábanec na nosiči), takže tam je místo medvídka socha.

Názory diváků

„AMV budíček – Deunan... *zacpat uši, vypláznout jazyk a třást hlavou* – naprosto smrtící AMV po probděné noci.“ — Coalman

„... ve Scale občas šílela hlasitost (7 ráno, rozespalí lidé, na plátně se objeví DEUNAN...)“ — fishmancz