autorem je Jarník

Jak stahovat videa z AnimeMusicVideos.org?

Jak najít AMV?

Navštivte stránku http://www.animemusicvideos.org/. Máte dvě možnosti, jak hledat AMV:

  • Vyhledávání podle klíčových slov: V levém menu se kliknutím na Search for AMVs dostanete do sekce pro vyhledávání. Možností, jak hledat je vícero (podle názvu AMV, autora, anime...), vykoušejte si je.
  • TOP seznamy (s registrací): Jak se dostat k těm lepším AMV? Spolehněte se na hodnocení ostatních návštěvníků. Videa si můžete nechat seřadit podle celkového hodnocení, počtu hvězdiček, atd. Tato možnost je ale přístupná pouze registrovaným (postup registrace viz dole na stránce).

Jak stáhnout AMV?

Jedním z výše popsaných postupů se proklikejte na stránku kýženého AMV (nadpis stránky by měl být "Video Information").

Na této stránce se tvůrci AMV většinou svěřují s problémy při tvorbě a zajímavostmi, které lze v AMV nalézt. Posuňte stránku až dolů a hledejte takto vypadající odstavec Downloads:

INDIRECT znamená, že odkaz vede na jinou stránku, na které je odkaz na vlastní video. Je to běžný postup u tvůrců, kteří si vedou vlastní stránky a chtějí je prezentovat a je to vlastně jen trochu komplikovanější způsob "Direct" downloadu, kterému většina lidí dává přednost.

DIRECT znamená, že si můžete video okamžitě stáhnout ze stránek autora. Problém je, že občas už jsou uvedené stránky mimo provoz.

PREVIEW se občas nově objevuje u některých videí, v současnosti se zprovozňuje (videa s vysokým hodnocením od uživatelů přednostně) tzv. streaming (známým příkladem streamovacích stránek je YouTube), který umožňuje shlédnout video ještě před vlastním stažením. Ze stránky se streamovaným videem vedou odkazy na další stažení, takže se nemusíte pro stažení vracet.

LOCAL je pak vlastní video v plné kvalitě, dostupné ke stažení ze stránek Animemusicvideos.org. Ke stažení je ovšem potřeba registrace. Máte-li registraci hotovou nebo jste-li již přihlášeni, klikněte na slovo LOCAL. Měla by na vás vyběhnout následující stránka (objeví-li se přihlašovací pole, zadejte jméno a heslo a dále pokračujte stejně):

Klikněte na tlačítko proceed (pokračovat), nikoliv pledge! Pozor, tlačítka mění při každém stahování pořadí, proto je pozorně čtěte.

Následuje toto oznámení:

Během chvilky by mělo vyskočit okno s možností uložit video na disk. Klikněte na OK a video se začne stahovat. Pokud se okno neobjeví do 10-ti vteřin, klikněte na odkaz, který se na stránce objeví.

Registrace na AMV.org

Na hlavní stránce http://www.animemusicvideos.org/ klikněte vpravo dole na odkaz Become a member! (Staňte se členem!) Přivítá vás krátká stránka informující o krásách a neomezených možnostech Animemusicvideos.org. Dole klikněte na odkaz Sign up for your membership!

Objeví se delší upozornění o tom, že autoři neručí za obsah zveřejněných videí a vám by mělo být 13 nebo více let. Posuňte stránku dolů a klikněte na odkaz I Agree to these terms and am over or exactly 13 years of age (Souhlasím s podmínkami a je mi 13 nebo více let).

Pak už vás konečně čeká vyplnění formuláře. Pro ověření je potřeba opsat slovo z obrázku. Nedaří-li se vám ho přečíst, klikněte na odkaz hned pod ním - objeví se jiný (já to zvládl až na třetí pokus).

Máte-li vyplněno, odešlete formulář stisknutím tlačítka Submit (Odeslat). Na mail, který jste zadali, vám přijde upozornění s odkazem, na který musíte kliknout, aby se váš účet aktivoval. Pokud se vám na takto otevřené stránce objeví nápis "Your account has now been activated. Thank you for registering", máte vyhráno.

Hurá stahovat!