autorem článku je Jarník

Upload na AMV.org

... aneb jak svá AMV úspěšně a rychle nahrát na AnimeMusicVideos.org

Na AnimeMusicVideos.org je umístěno několik desítek tisíc AMV, proto se autoři snaží je co nejlépe katalogizovat. Přidání videa se skládá ze dvou částí - zadání informací o AMV a nahrání video souboru na AnimeMusicVideos.org (pokud ho zde chcete zveřejnit ke stažení).

Zadání informací o AMV

Tato část se skládá z několika krátkých kroků (některé lze navíc přeskočit). Po registraci se přihlašte a v levém menu vyberte položku Enter new video.

0: Podmínky

Prvním krokem je ověření, že vaše AMV splňuje několik pravidel. Není jich moc a doporučuji si je aspoň jednou pročíst. Pokud nevládnete angličtinou, držte se následujícího - posílejte pouze Vámi vytvořená videa a pouze jejich hotové verze (tedy žádné nedodělky nebo pokusy).

Na znamení souhlasu zaškrtněte dolní políčko a klikněte na Continue.

1: Základní informace (Info)

Teď zadáte hlavní informace o videu - Název, datum zveřejnění, kategorie (můžete jich zvolit více) a komentář (stiskem Preview zobrazíte jeho náhled). Máte-li hotovo, pokračujte stiskem Continue vpravo dole.

2: Hudba (Music)

Nyní opatříte AMV informacemi o použité hudbě. AnimeMusicVideos.org obsahuje poměrně rozsáhlý seznam interpretů a písní, ve kterém můžete vyhledávat. Pokud interpret v seznamu chybí, můžete jej sami přidat. Snažte se ale nejprve pečlivě hledat - často se stává, že je pak k nalezení jeden zpěvák nebo skupina pod více názvy, a Porco aby se v tom pak vyznalo. Písniček můžete zvolit samozřejmě více, měli byste vybrat všechny, které jsou v AMV použity. Pod titulkem Music in the Video je zobrazen seznam všech písní, které jste k AMV zatím přiřadili.

3: Anime

Přidávání použitých anime probíhá obdobně jakou u hudby s tím rozdílem, že anime jsou řazena podle počátečních písmen. U každého anime je pak políčko spoiler (S) a in video (I). To druhé zaškrtněte u všech anime, která se ve Vašem videu vyskytují, to první navíc pokud AMV obsahuje scény se spoilery (tzn. důležité scény, které by mohly příliš prozrazovat děj). Pokud anime v seznamu chybí, opět nejprve pečlivěji zapátrejte a až poté je do seznamu přidejte.

4: Odkazy (Links)

Tuto sekci vyplňte, pouze pokud máte své AMV umístěno někde na internetu (jako samostatný video soubor, tedy žádný YouTube nebo Google video) a chcete na něj přiložit odkaz. Každý odkaz můžete opatřit komentářem a bližšími informacemi. Nejčastější použití je, pokud chcete k videu přidat i verzi v nižší kvalitě (pro diváky s pomalejším připojením).

5: Soutěže a cony (Cons)

Tato sekce umožňuje k videu připsat seznam všech conů, na kterých jste s AMVčkem soutěžili. V našich podmínkách by se nejspíš jednalo pouze o Animefest a ten zatím (červenec 2007) v kalendáři akcí na AnimeMusicVideos.org nefiguruje.

6: Spolupracovníci (Collaborators)

Pokud jste na AMV s někým spolupracovali, můžete ho zde uvést jako spolupachatele. Musí mít ovšem registraci na AnimeMusicVideos.org.

Nahrání video souboru

Pokud jste prošli celou předchozí část, jsou již na AnimeMusicVideos.org uloženy všechny informace o Vašem novém AMV. Teď už stačí jen nahrát video soubor s AMV, aby si jej diváci mohli stáhnout. V menu vlevo klikněte na Upload video.

1: Nahrání souboru

Objeví se seznam pravidel, která by mělo Vaše AMV dodržovat. Opět doporučuji aspoň zběžně prolétnout. Pokud souhlasíte, zaškrtněte spodní políčko a klikněte na Request upload permission. Objeví se následující stránka s několika důležitými údaji - adresa FTP serveru, uživatelské jméno a heslo:

Údaje můžete opsat ručně (1) nebo zkopírovat kompletní adresu (2) přímo do FTP klienta. Nemáte-li s FTP zkušenosti, zkuste např. tento návod. Jakmile se soubor uspěšně nahraje, klikněte na odkaz confirm upload (3).

2: Ověření správnosti

Nyní je třeba ověřit, že se AMV na server nahrálo bez problémů. Objeví se následující stránka:

Do políčka File Size: zadejte přesnou velikost video souboru v bajtech! (ve Windows klasicky pravé tlačítko a Vlastnosti - Velikost, ne Velikost na disku). Klikněte na Looks good. Go ahead.

Objeví se další oznámení, které Vás žádá o cvičné stažení Vašeho AMV. Klikněte na zobrazený odkaz a počkejte, dokud se AMV nestáhne. Pak ho zkuste spustit a podívejte se hlavně, zda se bez problému přehraje začátek i konec videa.

Je-li vše v pořádku, klikněte na I watched it, and it's fine. Pak už následuje oznámení, že během několika minut by mělo být Vaše AMV zvěřejněno.

Tak hurá tvořit, ať je co prezentovat! :D