autorem článku je Wotan

Upload na Youtube

... aneb kterak sobě nahrát AMV na Youtube.

Youtube je internetový server, na kterém je uložena obrovská spousta videí nejrůznějších žánrů a zaměření a nechybí mezi nimi ani AMV. Velkou nevýhodou tohoto serveru je to, že videa na něj umístěná jsou automaticky převáděna do formátu, který zabere co možná nejméně místa a tudíž kvalita prezentovaných videí je velmi diskutabilní. Připravte se i na to, že pokud je vaše AMV precizně načasováno, nemusí tomu tak být už u videa uploadnutého na Youtube; převodní mechanismy na přesnost zrovna dvakrát nehledí.

Abyste mohli na Youtube nahrát video, musíte být na tomto serveru zaregistrovaní.

Nahrávání videa je složeno ze dvou kroků: zadání informací o videu a vlastní upload.

Informace o videu

Na stránce vašeho profilu klikněte na tlačítko Upload New Video.


Objeví se stránka nazvaná Video Upload (Step 1 of 2). Zde vyplňte název (Title), komentář (Description), klíčová slova pro vyhledávání (Tags) a kategorii, do které si myslíte, že vaše video spadá (Video category [já používám Entertainment]). Zadávání informací ukončíte kliknutím na tlačítko Upload a Video.


Upload videa

Na stránce nazvané Video Upload (Step 2 of 2) klikněte na tlačítko Browse a z vašeho počítače vyberte video, které chcete na Youtube nahrát. Pozor na to, že můžete poslat jen soubor, jehož velikost nepřesahuje 100 MB. Na rozměrech videa nezáleží, Youtube si ho sám převede na jemu vyhovující velikost. Nahrávání videa začne po kliknutí na tlačítko Upload Video. Průběh uploadu je zobrazován pomocí progress baru.


Jakmile je video nahráno, začíná fáze převodu do formátu vyhovujícího serveru Youtube. Tato fáze již probíhá bez jakéhokoliv vašeho zásahu, čili vám nezbývá než čekat, až Youtube video převede a zobrazí ve vašem profilu.Změna náhledového obrázku

Pokud nejste spokojeni s náhledovým screenshotem, který pro vaše video YouTube vybralo, stačí v seznamu svého videa kliknou na Edit Video Info.

Dostanete se na stránku Edit My Video, která vám dovolí upravit informace, které jste již zadávali na Video Upload (Step 1 of 2), a navíc zde přibude výběr tří screenshotů, které YouTube automaticky generuje.

Stačí jeden vybrat (označí se žlutým rámečkem) a potvrdit Update Video Info dole na stránce.


Prezentace na Youtube

Youtube je server, který je denně navštěvován obrovským množstvím diváků, takže se připravte na to, že vaše video bude komentováno i lidmi, kteří se normálně na AMV nedívají.

Pokud chcete ukázat své video co nejvíce lidem, je Youtube dnes asi nejlepší volbou. Přeji mnoho kladných komentářů...