F. A. Q. (často kladené otázky)

Jaké typy programů doporučejete, jaký program má jaké výhody?
Nejlépe se osvědčilo používat dva programy. Jeden, ve kterém se video nastříhá a uloží bezztrátově takto nebo takto. Druhý, ve kterém se provede samotná komprese. Samozřejmě vhodné je použít další programy pro tvorbu statické grafiky, úpravu zvuku a podobně. Více:
Nástroje

Kde hledat, když nenajdu odpověď zde?
Několik návodu pro tvorbu AMV v anglčtině je k nalezení na AnimeMusicVideos.org. Obecnější věci hledejte na http://cs.wikipedia.org; http://en.wikipedia.org; http://google.com

Jak mohu přispět na tyto stránky?
Stačí se (bezplatně) zaregistrovat, jakákoliv pomoc s obsahem je vítána. : )

Jak je to s hodnocením estetické kvality videa? Jak poznám, co je moc a co je málo?
Odpověď: Každý člověk má vlastní vkus, takže pokud chcete zaujmout i ostatní, ukažte své video ostatním a řiďte se jejich radami. Pak máte velkou šanci vytvořit něco, co se bude líbit hodně lidem. Předpokládá se, že dlouhou tvorbou člověk získává zkušenosti a nadhled.
Otázka: Je lepší dělat videa pro pobavení okolí nebo pro to, aby se okolí nad tím videem trochu zamyslelo?
Odpověď: To by si měl ujasnit autor. Možné je obojí, nebo i něco dalšího. Ale pokud si to střihač neujasní sám dřív, než začne stříhat, může být výsledek rozpačitý.
* tato odpověď je diskutabilní a potřebuje vyjádření více lidí ht

Ve videu mám logo s nápisem DivX. Jak ho odstranit?
To je způsobeno kodekem DivX, pokud není zaregistrován. DivX je možné koupit (asi 20 dolarů), nebo místo něj použít bezplatné náhrady jako Xvid, FFmpeg, popř 3ivx. (Pokud se nemýlím, tak u testovací třicetidenní verze DivX jde logo vypnout.)

V programu Vegas mi nejdou otevřít některá videa, ale normálně je přehraju. Co s tím?
Vegas z nějakého důvodu ignoruje kodek Xvid. Použijte FourCC Code Changer.

Váš dotaz:

Prošli jste celou Wikipedii, přečetli všechny FAQ a stále si nevíte rady? Neváhejte a připište Váš dotaz na seznam pomocí formuláře v dolní části stránky:

16 May 2009, 22:44

Konečně se tu objevily výsledky ze soutěže o AMV.. jak se ale mohu na některé z těch videí podívat? Na youtube je nemohu najít a tady jsem je taky nenašla. Byla bych vděčná za radu..

Wolfii20 May 2009, 11:51

Samotný název AMV je link na odkaz na rapidshare, některé navíc mají link i na tvůrce, který může mít alternativní odkazy.

El?20 May 2009, 19:23

Rapidshare mi nějakým způsobem nejde.. chyba bude asi na mé straně :( jinak.. děkuju .) zkusím se ještě porozhlédnout...

Přidat komentář 
Podpis 
Opište kód 670