Obecný úvod do tvorby AMV

Proces tvorby AMV je poměrně rozsáhlá věc, ale můžeme ji rozdělit na několik částí. Každou z nich se zabývá něktěrá z následujících podkategorií.

Plánování »

Samotné tvorbě předchází inspirace, nápad, ze kterého se postupně rodí nové AMV. Než se člověk bezhlavě pustí do stříhání, měl by si ujasnit, co od AMV čeká a jak bude AMV zhruba vypadat.

Zdroje »

Název Anime Music Video napovídá, že hlavním zdrojem bude obrazová stopa z anime. Anime lze získat z různých zdrojů a v různých formátech. Ne každý formát je ale vhodný a ne každý lze přímo použít - občas je třeba jej nějak předzpracovat.

Nástroje »

Nástrojů pro úpravu videa a digitální střih je nepřeberně. Některé jsou pro tvorbu AMV vhodné více, jiné méně - záleží i na osobních preferencích a ochotě obětovat nějaké finanční prostředky. Téměř vždy ale platí, že nástroj je jen nástroj a důležitější je, kdo s ním zachází.

Provedení »

Střih videa není jen o skládání jednoho záběru za druhým. Stejně jako v klasických filmech, klipech či reklamách i při tvorbě AMV je dobré se držet zavedených filmařských postupů. A protože klasickým střihům už odzvonilo a máme k dispozici všechny ty úžasné digitální efekty, není na škodu je občas trochu provětrat.

Kódování »

Kódování a práce s kodeky je mnohem větší věda, než se na první pohled může zdát. Pro potřeby AMV tvorby naštěstí není nutné být kódovací expert. Stačí se držet několika základních rad a AMVčko bude excelovat jak v obrazové kvalitě, tak v kompresi.

Prezentace »

Sebelepší AMV může zapadnout, pokud zanedbáte závěrečné dopilování a ještě hůře - nedáte-li o AMVčku nijak vědět. Jak si vypiplat své AMV a kde ho prezentovat - o tom se dočtete v této kategorii.