From AMV.cz

AMV-Tvůrce-Zdroje-Zpracování-Frameserving: VFAPI

autorem je Jarník

VFAPI

Varování

Přestože VFAPI se dá běžně používat, není to právě doporučený systém frameservingu - tento program totiž nemá žádnou stabilní verzi, a tak se můžete setkat s velkými paměťovými nároky, nestabilitou a "padáním" či některé programy mohou zpracované avi přímo odmítnout.

Jdeme na věc

Budeme potřebovat dva programy - AviSynth a VFAPI. Průběžně se k nim dostaneme.

AviSynth

AviSynth je spíše soubor grafických filtrů, ale funguje i jako frameserver. Z oficiální stránky si stáhněte AviSynth 2.5 a nainstalujte.

Stáhněte si soubor test2-frameserve.avs a otevřete v textovém editoru. V prvním řádku přepište test2.avi na jméno souboru s vaším videem (musí být ve stejném adresáři).

VFAPI kodek

VFAPI je sice kodek, ale v podstatě funguje jako takový obal pro soubory AviSynthu (.avs) - umožňuje z nich totiž udělat obyčejné avi, které pak přečte každý program.

VFAPI je japonské, stáhněte si anglickou verzi, rozbalte a nainstalujte spuštěním souboru vifpset.bat. V textovém editoru pak otevřete soubor ReadAVS.reg a poslední řádek upravte tak, aby cesta odpovídala adresáři, kam jste VFAPI rozbalili. Pak ReadAVS.reg spusťte, tím dojde k zaregistrování pluginu, kterým VFAPI čte .avs soubory. Spusťte VFAPIConvEN.exe, objeví se hlavní okno.

Klikněte na tlačítko Add file a vyberte .avs soubor, který jste si stáhli a upravili (test2-frameserve.avs). Objeví se okno nastavení.

V políčku Output file je cesta, kam bude vytvořen výsledný video soubor - můžete ji změnit dle libosti. Pokud jste měli u videa zvukovou stopu a pro střih ji nebudete potřebovat, můžete odškrtnout políčko Audio output. Potvrďte OK, klikněte na Convert a malou chvilku počkejte.

Tadáá...

A to je celé. Soubor vytvořený pomocí VFAPI by měl být čitelný jak Vegasem, tak bežným přehrávačem ;) Nezapomeňte ale, že původní video soubor musíte nechat na svém místě, stejně jako .avs soubor! Funguje přece pouze jako odkaz.

Pokud máte s některou částí postupu problémy, dejte mi prosím vědět - společně to vymyslíme a já pak aktualizuji tenhle návod.

Stránka z http://amv.anime.cz/pmwiki/pmwiki.php/AMV-Tv%c5%afrce-Zdroje-Zpracov%c3%a1n%c3%ad-Frameserving/VFAPI
Poslední úprava stránky: 10.03.2011, 17:50