Editor’s Pick – Paranoia Drift

Nya-chan Production | 20. února 2011, 23:58

Protože v první recenzi jsem stručně rozebral romanci, tak dnes si vyberu druhé z mých oblíbených témat – experimentální AMV. Tímto AMV bude Paranoia Drift od Maniakiho.

Je nutno uznat, že pokud ruská scéna světu něco dala, tak kromě qwaqy to bude hlavně rozšíření AMV kategorií, které se zpětně snaží už pár let předat Orgu (A-M-V.org). Jednou z těchto nově vzniklých kategorií je kategorie Psychedelic, ve které se občas dají nalézt opravdové klenoty.

Ostatně, na úvod tohoto videa se nehodí nic lepšího, než autorův komentář:

„Plánoval jsem sem něco napsat, ale asi nenapíšu…
Jen se zeptám na jednu věc: co byste dělali, kdybyste zjistili, že tohle není váš život?“

Když to stručně shrnu, jde o AMV z divácky vděčného anime Toki wo Kakeru Shoujo (Dívka, která skákala časem, u nás též známo jako Makotino skotačení časem), které beze zbytku naplňuje podstatu psychedelisckého AMV – od jemného hraní si s náznaky, přes zpochybňování vědomí a reality hlavní hrdinky, až po provádění toho samého – ale tentokrát s divákem – a závěr AMV. Úvodní slova celého AMV (která jsem zde nezachytil naschvál) jsou tak vskutku příznačná.

Graficky stojí toto AMV na výši – pravděpodobně by se sice dalo vyrobit ve vyšší kvalitě (720×382 je na dnešní poměry již trochu menší AMV) – ale ani při přehrávání v 720p nebyl znát větší ruch a AMV samotné je tak zakódované poměrně dobře. Pro zhýralé je zde možnost stáhnout AMV v 60 snímcích za sekundu, a i když to videu samotnému nepřidává tolik jako u některých akčních AMV, stále se dá zaregistrovat zvýšená plynulost některých přechodů a efektů.

Nakonec je ještě nutno se zmínit o audiu – jde o mixdown samotného Maniakiho, a už podle něj je jasné, že tvůrce videa měl v hlavě jasnou vizi toho, čeho chtěl stvořit – což je vždy veliké plus. Kvalita je skvělá, místy možná až moc (varování – lidé nesnášející vysokofrekvenční pískot asi nebudou mít tohle AMV rádi).

Závěrem bych tedy ještě jednou chtěl zdůraznit – pokud jste příznivci experimentálna, nevadí vám pokusy s hudbou a videem, bude to asi váš šálek. Na druhou stranu se nedoporučuje všem milovníkům jasných, rozjásaných barev a těm, kdo neradi nad videem hloubají, leda byste se chtěli pokochat technickým zpracováním a efekty.

Maniaki: Paranoia Drift

2 Responses to "Editor’s Pick – Paranoia Drift"

  1. Puťas napsal:

    Takové mám rád, ale stejně postrádám pointu. A psychedelika je nová?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Poslední příspěvky na fóru

Přihlášení uživatele

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé
Celkem je online 6 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 6 návštěvníků (Tato data jsou založena na uživatelích, kteří byli aktivní za posledních 30 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 372 uživatelů dne 03 led 2023, 02:27